Mar 12, 2019

Dział: Zdrowie

Dlaczego herbata wspomaga odchudzanie?

Dlaczego herbata wspomaga odchudzanie?

W walce z nadwagą coraz więcej osób sięga po herbaty. Nic dziwnego. Odpowiednio skomponowana ziołowa herbata na odchudzanie nie tylko zapobiega nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej, ale też ogranicza wchłanianie cholesterolu. A tym samym zapobiega miażdżycy. Wśród dostępnych na rynku ziołowych herbat odchudzających największą popularnością cieszy się ta powstała na zasadach ajurwedy. Dość często stosowana jest jednak zarówno zielona. Przyjrzyjmy się zatem zarówno pierwszej, jak i drugiej.

Zielona herbata odchudzająca i zawarte w niej katechiny

Zielona herbata zawiera tak zwane katechiny, które w sposób oczywisty redukują tkankę tłuszczową. Ich działanie jest naukowo udowodnione, a zakres w którym radzą sobie ze wspomnianą redukcją osiąga nawet 50 procent.  Co więcej, zielona herbata zapobiega też namnażaniu się już powstałej tkanki tłuszczowej. Zmniejsza bowiem przyswajanie węglowodanów w jelitach. Pijąc zatem wywar z zielonej herbaty jesteśmy w stanie nie tylko stopniowo tracić na wadze, ale również bronić się przed dodatkowymi kilogramami w razie zastoju w treningach. Aktywność fizyczna jest bowiem oczywista w przypadku walki z nadwagą. Bez niej, nawet niezliczona ilość filiżanek odpowiedniego suszu i tak nam nie pomoże.

Czym jest ajurweda, prastary system medycyny naturalnej?

Chcąc wyjaśnić na jakich zasadach działa herbata ajurwedyjska, trzeba wyjaśnić czym jest sama ajurweda.

Jak wiadomo, medycyna naturalna ma swoich zwolenników i przeciwników. Ci pierwsi wskazują na jej nieinwazyjne i delikatne metody leczenia, co z całą pewnością ma wiele plusów. Ajurweda należy do najstarszych systemów medycyny naturalnej, ma bowiem ponad 5 tysięcy lat. W 1979 roku została natomiast uznana przez Światową Organizację Zdrowia, co tylko dodało jej prestiżu. W jej skład wchodzą herbaty, które w naturalny sposób pomagają w leczeniu przeróżnych schorzeń i dolegliwości.

Herbata ajurwedyjska jest zatem mieszanką stosowaną od stuleci. W zdrowy i bezpieczny sposób wspomaga prawidłową pracę układu trawiennego, pomaga też utrzymać odpowiednią masę ciała. Pita w sposób regularny przyspiesza metabolizm, a co za tym idzie przyczynia się do zrzucenia nadprogramowych kilogramów.

Co więcej, herbata ajurwedyjska obniża też poziom złego cholesterolu we krwi. Kiedy zatem zdecydujemy się na odchudzenie z jej pomocą, możemy liczyć na dodatkowe korzyści.

herbata ajurwedyjska

Walka z nadwagą – dieta, treningi i dodatki

Proces odchudzania jest procesem długim i czasochłonnym. By rzeczywiście pozbyć się zbędnych kilogramów trzeba przede wszystkim przestrzegać zbilansowanej diety. Większość osób decyduje się też na aktywność fizyczną. Zaczyna uprawiać sport, trenować nawet kilka razy w tygodniu. Walkę z otyłością można oczywiście wspomóc odpowiednimi wywarami i napojami, trzeba jednak pamiętać, że to nie wystarczy.

Oczywiście picie odpowiednio dobranej mieszanki ziół może nam pomóc, rozruszać system trawienny i metabolizm, jednak takie zabiegi nie są wystarczające. Zwłaszcza, jeśli decydując się na taki dodatek wybieramy herbaty niesprawdzone, podejrzane lub zaskakująco tanie. Zły wybór w tym zakresie nie tylko nam nie pomoże, ale również zaszkodzi. Możemy dostać biegunki, reakcji alergicznej lub zmierzyć się z innymi przykrymi konsekwencjami. Podejmując więc decyzję o zakupie herbaty odchudzającej bądźmy odpowiedzialni. Ajurwedyjska herbatka odchudzająca, sprawdzona i stworzona z dbałością dostępna jest na przykład na stronie internetowej herbata z Cejlonu. Oferta jest zresztą rozszerzona również o inne produkty. Jeśli więc większym zaufaniem w kwestii odchudzania darzymy herbatę zieloną – nic prostszego. I taką możemy na stronie zamówić.