Sep 5, 2016

Dział: Zdrowie

Czym się odchudzamy?

Czym się odchudzamy?

Jest wiele środków i preparatów reklamowanych jako doskonałe środki wspomagające odchudzanie. Często jednak większość z nich to zwykłe oszustwo. Jakie składniki powinny zawierać naprawdę skuteczne preparaty odchudzające? Oto lista przykładowych substancji:
Hoodia – to z pewnością jeden z najlepiej znanych i najczęściej stosowanych suplementów diety. Hoodia jest substancją naturalną, przez co znacznie bezpieczniejszą i bardziej skuteczną. Jej działanie opiera się w głównej mierze na skutecznym zmniejszaniu łaknienia, a także, co szczególnie ważne, poprawie samopoczucia stosującej ją osoby. Prawdziwa hoodia to roślina rosnąca w południowej części pustyni Kalahari, tylko ona zawiera unikatowe właściwości odchudzające, dlatego zakupując preparatu hoodią, powinniśmy starać nie dać si oszukać.

Guarana – rośnie w nieprzebytych lasach amazońskich. Znana jest ze swych właściwości pobudzających – jej czarne nasiona mają działanie nawet do dwóch razy mocniejsze niż zwykła kawa. Zawarte w tej wyjątkowej roślinie substancje skutecznie pobudzają ośrodkowy układ nerwowy oraz serce, dlatego zbyt częste spożywanie guarany może być groźne dla zdrowia, prowadzi bowiem do szybszego bicia serca i uczucia niepokoju. Poza działaniem pobudzającym guarana znana jest także ze swych unikatowych właściwości odchudzających. Sporo guarany znajduje się w musli, warto włączyć je do swojej diety, zwłaszcza do śniadań.

Chrom – ułatwia przemianę materii poprzez regulację metabolizmu białek, tłuszczy oraz węglowodanów. Ze względu na działanie odchudzające oraz wspomagające budowę mięśni, często stosowany jest przez sportowców oraz osoby z nadwagą. Ostatnie badania wykazały jednak, że wpływ chromu na odchudzanie jest znikomy, dlatego nie ma gwarancji, że stosowanie preparatów z tym składnikiem, da zamierzony efekt. Jednakże wiele osób potwierdza utratę kilku zbędnych kilogramów przy pomocy stosowania chromu, dlatego badania w tym względzie nie są jednoznaczne.

Sprężynowy kwas linolowy czyli CLA – substancje zawarte w tym składniku przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, dzięki poprawie przemiany materii przy jednoczesnym zwiększeniu masy mięśniowej. Poprzez blokowanie enzymu niezbędnego dla wniknięcia tłuszczu do tłuszczowych komórek, komórki te nie ulegają powiększeniu, a my dzięki temu nie przybieramy na wadze.

Resveratrol – znany jest głównie w USA jako składnik odchudzającego preparatu Resveratrol Select. Jego skuteczność opiera się w głównej mierze na przyspieszaniu spalania tłuszczu, zwiększaniu energii oraz utracie zbędnych kilogramów. W swoim składzie preparat zawiera takie substancje jak kofeinę, chrom, zieloną herbatę oraz L-theaninę. Jego działanie oraz skuteczność jest często komentowana w różnego rodzaju amerykańskich programach rozrywkowych typu talk-show.