Jul 15, 2015

Dział: Internet

Czy rzeczywiście potrzebuję hostingu?

Czy rzeczywiście potrzebuję hostingu?

Gdy masz status gościa strony, używasz nazwy domeny, aby zobaczyć swoją stronę. Jest to dokładnie tak proste, jak się to wydaje. Kiedy odwiedzający stronę wchodzi w nazwę domeny do przeglądarki, domena zostaje przetłumaczona na adres IP serwera, a następnie serwer wysyła informację, że ​​pliki użytkownika witryny, które ich przeglądarka reprezentuje są typowe dla pożądanej strony internetowej. Widzisz zatem, że bez żadnego z tych 3 elementów, nie będzie mogła funkcjonować żadna witryna.

Trzy podstawowe elementy składające się na każdą stronę:

  • Domena
  • Hosting twojego serwisu
  • Pliki witryny

Komputery komunikują się za pomocą liczb, zwanymi adresami IP, aby kontaktować się ze sobą, podobnie jak używa się telefonu, aby wybrać numer telefonu konkretnej osoby. Nazwy domen w internecie są podobne do wpisów w książce telefonicznej. Książka telefoniczna mówi ludziom szukającym biznesu, tak samo wpisy mówią domenie, że domena jest utrzymywana na serwerze. Bez domeny, trzeba by powiedzieć swoim klientom, że witryna znajduje się na tymczasowym URL, np. 123.456.789.123/~mysite zamiast używania nazwy domeny, takiej jak mojastrona.pl, tworzenie takiej witryny byłoby bardzo nieprofesjonalnie i niepraktyczne

Serwery sieci web hostingu

Hosting stron www lub serwer jest bardzo podobny do miejsca, które wynajmuje się aby mieć swoją działalność w rzeczywistości. Jest to po prostu sama przestrzeń. Hosting www konta nie obejmuje witryny, musisz ją dopiero stworzyć. Na szczęście, w hostingu, bardzo łatwo jest przestawić przestrzeń dostarczoną przez naszego hosita, ponieważ można zainstalować wiele programów frameworkowych, np. poprzez ikonę QuickInstall w swojej panelu użytkownika (user panel).

Hosting stron www
Bez usług hostingowych, nie będziesz mieć miejsce na pliki swojej witryny, więc domena funkcjonuje w tym trybie jak odłączony numer telefonu w książce telefonicznej, a pliki nie mogą znaleźć miejsca swojego zamieszkania. Wybierając hosting zawsze zatem należy zwracać uwagę na jego pojemność. Jeśli będziesz prowadził bloga i będzie w miarę możliwości kompresował dodawane multimedia jak np. fotografie, nieprędko zapełnisz jego pojemności. Jeśli jednak chcesz tam postawić duży serwis zastanów się nad większym pakietem. Jeśli strona będzie przepełniona nie będziesz mógł uzyskać większej ilości funkcjonalności. Na szczęście hosting Ruby można zwiększyć automatycznie i zajmuje to tylko kilka minut (i wymaga twoich pieniędzy).

Co możemy zamieścić na naszej domenie?

Pliki strony są tym, co użytkownicy i potencjalni klienci rzeczywiście zobaczą, kiedy odwiedzą Twoją witrynę. Pliki są takie same, jak jak każdy inny plik zazwyczaj używany na Twoim komputerze na dysku twardym – zdjęcia w formacie .jpg lub .mp3 pliku muzycznego. Choć są również pliki witryny, jak np. .php, .html. Serwer web-hostingu wie jak czytać te pliki, które wyjaśniają, jak strona internetowa wygląda lub poinstrują serwer, iż w tym momencie należy przeprowadzić serię obliczeń. Te obliczenia są rzeczą, która sprawi, że Twój będzie w Internecie widoczny jednakowo dla wszystkich jego użytkowników. Jeśli stawiasz swoją stronę na już przygotowanych platformach to nie musisz martwić się o to, że strona nie będzie widoczna lub coś nie będzie działać. Możesz pobrać gotowe szablony wizualne oraz korzystać z gotowych widgetów (panele z informacjami – mogą być w pełni interaktywne).