Jun 7, 2016

Dział: Przydatne produkty

Bogaty wybór pomocy dydaktycznych dla przedszkoli

Bogaty wybór pomocy dydaktycznych dla przedszkoli

W każdej placówce przedszkolnej najważniejsze są oczywiście dzieci. Poza wychowankami bardzo istotną kwestią jest zatrudniony personel, który powinien być nie tylko dobrze wykwalifikowany, ale także przyjaźnie i entuzjastycznie nastawiony do swoich podopiecznych. Przedszkolakom trzeba stworzyć w przedszkolu namiastkę domu rodzinnego, miejsce, do którego będą chciały i lubiły przychodzić, gdzie będą czuły się bezpiecznie, i z którym trudno im się będzie pożegnać. Przedszkole powinno posiadać przestronne, kolorowe sale urządzone zgodnie z potrzebami dzieci w różnym wieku a także własny plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci.

Przedszkolak lepiej wyposażony

Dobre przedszkole jest otwarte na kontakt wychowawcy z rodzicami i na omawianie kwestii związanych z dzieckiem- jego mocnych, słabych stron. Na bieżąco powinno informować o postępach dziecka. Nauczyciele powinni prowadzić zajęcia tak, aby w atrakcyjny sposób angażować przedszkolaki w różne aktywności, które mają na celu stymulować rozwój dziecka. Wiedza powinna być przekazywana głównie w formie zabawy i utrwalana przez różne zadania. Kolejnym ważnym czynnikiem w każdym przedszkolu jest jego wyposażenie. Dotyczy to zarówno mebli, jak i przede wszystkim pomocy dydaktycznych będących na wyposażeniu przedszkola. Pomoce dydaktyczne przedszkole może kupić w specjalistycznych sklepach. Zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklepy internetowe oferują bardzo bogaty wybór pomocy dydaktycznych w różnych kategoriach tematycznych. Do rozwoju motoryki małej można kupić bardzo ciekawe zestawy klocków drewnianych, dzięki którym dziecko może stworzyć niepowtarzalne, oryginalne budowle. Ogromna ilość klocków będących w zestawie zapewni świetną, kreatywną zabawę na wiele godzin.

pomoce_dydaktyczne

Nie obowiązuje żadna instrukcja, schemat tylko wyobraźnia dziecka. Również zestawy klocków diamentowych, które pozwolą stworzyć baśniowe budowle, kształtować wyobraźnię przestrzenną, obserwować refleksy świetlne, rozwijać poczucie estetyki, ćwiczyć koordynację wzrokowo- ruchową są dobrą propozycją przedszkolnej pomocy dydaktycznej. Inną propozycją, lubianych przez dzieci, pomocy dydaktycznych są gry edukacyjne, na przykład kalambury- „naśladuję i pokazuję”. Zestaw składa się z bardzo dużej ilości kart z różnymi zadaniami. Dzięki kalamburom dzieci świetnie bawią się w naśladowanie i pokazywanie dźwięków. Dla dzieci, które uczą się liczyć zaprojektowano wyjątkowe liczmany- kolorowe dinozaury. Cechują je żywe, modne kolory, intrygujące kształty i interesująca tematyka. Figurki wykonane są z elastycznego tworzywa, można je myć wodą, są więc łatwe w utrzymaniu czystości. Niektóre pomoce dydaktyczne można wykorzystać podczas zabaw z dziećmi na dworze. Należą do nich różne maty edukacyjne. Wykonane są wytrzymałej, grubej folii PCV, którą można rozłożyć na trawniku. Mają wykończenia antypoślizgowe. Przykładem takiej maty edukacyjnej jest „mata Pajacyk”. Zestaw składa się z bardzo kolorowej maty o wymiarach 1metr na 2 metry, czterech szpilek do mocowania maty na trawniku, kolorowego woreczka gimnastycznego. Zasady gry w pajacyka można dowolnie modyfikować i uatrakcyjniać. Mata pajacyk rozwija zdolności motoryczne i manualne u dzieci, sprzyja integracji grupy, pozwala na rozwijanie zdolności matematycznych i uczy przestrzegania ustalonych zasad.