Apr 18, 2018

Dział: Turystyka

Atrakcje turystyczne w Nowęcinie i okolicach

Atrakcje turystyczne w Nowęcinie i okolicach

Nowęcin jest miejscowością, która znajduje się tuż obok Łeby. W mieście tym jest jezioro – Sarbsko, nad którym wieje częściej i mocniej, niż w innych miejscach. Duży wpływ na to zjawisko ma kształt jeziora i bliskość wydm. Dzięki wiatrowi, wiele osób może uprawiać sporty wodne – np. windsurfing.

Nadmorskie miejscowości charakteryzują się szczególnie dużą liczbą atrakcji turystycznych. Oprócz piaszczystej plaży i fal morskich, możemy podziwiać wiele miejsc. Atrakcje turystyczne, jakie znajdują się nad morzem, są przeznaczone dla dorosłych i dla dzieci. Każdy z nas, jadąc w okolice Nowęcina, może zwiedzić muzea, Park Narodowy lub inne miejsca.

Zamek w Nowęcinie jest szczególnie popularną atrakcją w tym rejonie. Neogotycka budowa mieści się na wzniesieniu, nad jeziorem Sarbsko. Zamek powstał w XVI wieku – możemy więc podziwiać piękną kaplicę gotycką, która przetrwała wieki. Dziś, zamek ten został przekształcony w hotel. Jest on nieco odrestaurowany, jednak jest w nim zachowany starodawny klimat.

Cały zamek jest otoczony pięknym parkiem, a na jego terenie znajdują się również stadnina koni. Zamek otacza fosa, której fragment przetrwał do dzisiaj. Stary zamek jest więc odpowiednią atrakcją dla każdego, kto szczególnie ceni piękno przyrody i naturalne krajobrazy. Z wieży zamku możemy podziwiać całą panoramę miasta, wydmy i latarnię morką Stilo.

Atrakcje przyrodnicze w Nowęcinie

Słowiński Rezerwat Biosfery – zarówno Nowęcin, jak i Łeba, to miejscowości, które leżą na terenie Słowińskiego Rezerwatu Biosfery. Znajdują się w nim takie elementy przyrody, jak długie wały wydmowe, piaszczyste nasypy, torfowiska, bagna czy łąki. Piękne krajobrazy, na jakie możemy liczyć wybierając się w te rejony, są częścią wypoczynku. Naturalne miejsca są bardzo cenne, zarówno dla mieszkańców Nowęcina i okolic, jak i dla turystów.

łeba noclegi blisko morza z dziećmi

Ogród ornitologiczny – jest to miejsce, w którym możemy podziwiać różnorodne gatunki ptaków – także i tych, które nie występują w Polsce. Najpopularniejsze ptaki, jakie znajdują się w ogrodzie, to żurawie, bażanty, pawie i różne gatunki łabędzi. W całym ogrodzie są rozmieszczone stawy rybne, wysepki i półwyspy. Jest to piękne miejsce, które otacza las i łąki. Oprócz ptaków, w ogrodzie znajdują się zagrody dla kóz, strusi oraz świnek wietnamskich. Zagrody te przyciągają szczególnie uwagę dzieci. Ogród znajduje się przy samym wjeździe do Łeby, dlatego łatwo się do niego dostać.

Rozrywka dla dzieci nad morzem

Niedaleko Nowęcina – w Łebie – znajduje się Dinopark. Jest to miejsce, w którym dzieci mogą zapoznać się z różnymi gatunkami dinozaurów oraz z ich zwyczajami. Park Jurajski w Łebie jest największy w całej Polsce. Na jego powierzchni – 20 hektarów – znajduje się wiele atrakcji.
Park Jurajski jest świetną atrakcją dla każdego dziecka. Duże posągi dinozaurów są rozmieszczone po całym parku. Oprócz tego, na terenie Dinoparku znajdują się: tor przeszkód, ścianka wspinaczkowa oraz ruchome mosty. Dzieci mogą również pobawić się w archeologów i odkrywać szkielety dinozaurów.
Nat terenie i w okolicach Nowęcina, znajduje się wiele stadnin konnych. Jest to również rozrywka dla dzieci w każdym wieku. Duża część dzieci uwielbia konie, przez co rodzice chętnie korzystają z obecności stadnin. Każda stadnina oferuje profesjonalne lekcje nauki jazdy. Każde dziecko, w ramach wakacji lub dłuższego weekendu, może skorzystać z możliwości stadnin konnych.