Oct 23, 2020

Dział: Porady

5 podstawowych zasad obsługi kontenera na gruz

5 podstawowych zasad obsługi kontenera na gruz

Decydując się na wynajem kontenera na gruz warto znać kilka podstawowych zasad, które obowiązują podczas jego wypełniania oraz samej obsługi. Jest to rozwiązanie, z którego korzysta wiele firm budowlanych oraz usługowych, ponieważ odpadki, które występują podczas różnego rodzaju prac remontowych bądź przeprowadzek nie mogą być wyrzucane do tradycyjnych zbiorników na śmieci. Ustawa o wywozie odpadków obowiązująca w kraju określa jaki rodzaj śmieci powinien być wywożony w danym rodzaju pojemnika.

Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala segregować odpady i transportować je w odpowiednie miejsca do utylizacji.

Jak wygląda obsługa kontenera?

Wynajmując kontener na gruz należy przede wszystkim podać z góry określone ramy czasowe, które mówią kiedy i gdzie powinien zostać dostarczony pusty kontener oraz kiedy zostanie on odebrany po napełnieniu. Pozwala to z góry podać cenę wynajmu oraz przyśpieszyć proces wywozu. 

Warto wiedzieć, że lepszym rozwiązaniem jest wynajem kontenera niż sam jego zakup. Wynika to głównie ze względu na wysokie koszty jego utrzymania oraz potrzebę posiadania miejsca do jego przechowywania. Poza tym, wynajmując go można liczyć na szybki i sprawny odbiór odpadków i ich transport do specjalistycznego miejsca utylizacji. Decydując się na wynajem nie trzeba martwić się o transport ani o to, gdzie śmieci powinny zostać przewiezione.

Trzecią zasadą jaka obowiązuje podczas wynajmu zbiornika jest podanie dokładnych wymiarów miejsca, którym dysponujemy do przechowywania kontenera oraz lokalizacji. Dzięki temu firma wynajmująca może idealnie dopasować jego rozmiar do danego miejsca. Jest to bardzo ważne, ponieważ błędne określenie wymiarów może doprowadzić do sytuacji, w której zbiornik nie zmieści się i będzie musiał podlegać wymianie, co opóźni odbiór odpadków.

kontener na odpady

Należy także pamiętać, że kontenera nie wolno przepełniać oraz wrzucać tam odpadów innej kategorii niż zostało to wcześniej określone, ponieważ w końcowym etapie cały zbiornik wywożony jest do skupu lub miejsca utylizacji danego elementu. Pozwala to na bezpieczną segregację śmieci oraz przyczynienia się do zmniejszenia zanieczyszczeń środowiska.

Ostatnią zasadą, która obowiązuje podczas wynajmu jest dobór kontenera, który będzie zamykany. Najczęściej jest to rozwiązane za pomocą siatki lub zwykłego zamknięcia. Dzięki temu można uniknąć roznoszenia się śmieci poza sam zbiornik, a co za tym idzie mniej zanieczyszcza się otoczenie. W ofercie wynajmu kontenerów można niemalże zawsze znaleźć rozwiązania, które zapobiegają wypadaniu odpadów ze środka pojemnika. Dzięki temu nawet podczas transportu odpady są bezpieczne i minimalizuje się ryzyko ich wypadnięcia w trakcie drogi do miejsca utylizacji.

Dlaczego warto wynająć kontener?

Kontenery warto wynajmować przede wszystkim ze względu na przymus segregacji odpadów wielkogabarytowych, płynów oraz wszelkiego rodzaju pozostałości po remontach mieszkań czy gruzu. Wywóz gruzu powinien odbywać się na określonych zasadach, dzięki czemu można zapewnić ich późniejszą obróbkę i przyczynić się do mniejszego zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Powszechnie wiadomo jak ważne jest aby dokonywać odpowiedniego doboru kontenera, ponieważ tylko dzięki temu można dokonać prawidłowego wywozu odpadków. 

Jeśli potrzebujesz kontenera na gruz, ale nie wiesz jak go dobrać, skontaktuj się ze specjalistami: http://kontenernagruz.eu/kontenery-na-odpady.php

Należy pamiętać, iż bezwzględnie nie wolno wyrzucać odpadów wielogabarytowych oraz pozostałości po pracach budowlanych do zwykłych pojemników na śmieci, ponieważ nie są do tego przystosowane, a firmy recyklingowe nie będą w stanie poradzić sobie z przetwórstwem tego rodzaju odpadów.