Mar 17, 2021

Dział: Turystyka

5 najpiękniejszych miejsc w Namibii – co warto tu zobaczyć?

5 najpiękniejszych miejsc w Namibii – co warto tu zobaczyć?

Wodospady Epupa – powstałe z piany

Wodospady te znajdują się na rzece Kunene w Namibii, która jest szeroka na około 0,5 kilometra. Można tu dotrzeć z miasta Opuwo na granicy Namibii i Angoli. Rzekę Kunene dzieli zapadlina głęboka na 40 metrów tworząca efektowne widowisko. Natura stworzyła tu prawie 40 kaskad wodnych. Widoki zapierające dech w piersiach gwarantowane! Najlepiej odwiedzić to miejsce o zachodzie słońca, aby móc w pełni  delektować się tym niezwykle romantycznym pejzażem.

Waterberg – czerwony płaskowyż

Ten górzysty teren to namibijski park narodowy, na którego obszarze znajdują się strome czerwone ściany z piaskowca. Jest to świetne miejsce do wędrówek pieszych szlakami turystycznymi. Dla  miłośników przyrody uwiecznionej na fotografii to istny raj na Ziemi.

Teren jest dość wymagający, dlatego warto zabrać ze sobą odpowiednie, wygodne buty, które pozwolą nam cieszyć się atrakcjami trekkingowych  tras. Aby tu dotrzeć trzeba pokonać drogą lotniczą trasę Warszawa – Windhoek, potem najlepiej poruszać się wynajętym autem w kierunku miast Otavi lub Okakarara. Warterberg warto odwiedzić latem i zatrzymać się w jednym z lokalnych hoteli. To fantastyczne miejsce na aktywny wypoczynek.

Park Narodowy Etosha – prawdziwie dzika Afryka

Park Etosha jest miejscem dla amatorów dzikiej przyrody na wyciągnięcie ręki. To niemal gwarancja spotkania oko w oko z najważniejszymi przedstawicielami gatunków zamieszkujących ten obszar Namibii. Można go zwiedzać własnym transportem mając zapewniony dostęp do gastronomii oraz noclegów na kampingu i w najwyższym standardzie zakwaterowania. Aby tam dotrzeć należy kierować się na północ kraju jadąc od strony Wodospadów Epupa.

Pustynia Namib

Pustynia Namib to najstarsza pustynia na świecie. Jest olbrzymia, można ją uznać za jedną z największych. Jest terenem, na którym znajduje się najwyższa piaskowa góra – wydma Dune. Wbrew pozorom to dom dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Wydma Dune pozostawi piękne wspomnienie będąc zdobytą o wschodzie słońca. Nocą zaś warto podziwiać bezkres nieba Namibii. Aby zobaczyć to wszystko trzeba kierować się na południe od Windhoek, przez Solitare do osady Sesriem, będącej bazą wypadową w dalszą drogę. To 130 tysięcy kilometrów kwadratowych bezkresnego oceanu piasku uznawanego potocznie za „bramy do piekła” ze względu na panujący tu klimat.

Rezerwat Przylądka Krzyża

Odległy rejon Wybrzeża Szkieletów to dom dla kolonii uchatek położny na północ od Swakopmund. To miejsce dla ludzi ciekawych świata innego niż na pięknych widokówkach. Widok tak ogromnej ilości zwierząt tego samego gatunku robi ogromne wrażenie. Dźwięki jakie wydaje stado uchatek na pewno pozostaną w pamięci na długo. Można tu zobaczyć agresywne walki terytorialne samców, jak również łapiące za serce każdego miłośnika dzikiej przyrody szczenięta uchatki oraz gamę ptactwa wodnego. Najlepiej przybyć do Cape Cross w szczycie sezonu lęgowego w listopadzie bądź grudniu. Wyprawy do Namibii kuszą różnorodnością ciekawych lokalizacji oraz aktywności. Cape Cross to jedna z flagowych atrakcji w tym rejonie.