Mar 22, 2019

Dział: Motoryzacja

3 Najlepsze ciągniki firmy Zetor

3 Najlepsze ciągniki firmy Zetor

Trudno zliczyć wszystkie dostępne na rynku modele ciągników. Każdy z nich wyróżnia się czymś innym i ma pewne cechy, które pozwalają na sprawną pracę. Ten artykuł polecamy wszystkim, którzy interesują się tymi pojazdami i każdemu, kto aktualnie szuka dobrego ciągnika. Oto trzy najlepsze ciągniki marki Zetor, na które warto zwrócić uwagę. Piszemy o ich cechach oraz dostępnych na rynku częściach, oraz o wszystkim, co warto na ten temat wiedzieć.

Zetor Proxima 8541

Poszczególne osoby mają swoje ulubione pojazdy, które sprawnie się obsługuje i które nie sprawiają przykrych niespodzianek w postaci powracających awarii. Oprócz tego bardzo ważne jest również funkcjonowanie danego pojazdu w konkretnym terenie. Z tego względu na rynku znajdziesz bardzo różne ciągniki, które sprawdzają się w danych zadaniach i są lubiane ze względu na inne cechy charakterystyczne, bo dla każdego inne elementy mogą stanowić wygodę.Pierwszym świetnym modelem w naszym zestawieniu jest ciągnik Zetor Proxima 8541. Jego dużą zaletą jest uniwersalność – sprawdza się w różnego rodzaju gospodarstwach, dlatego, jeśli potrzebujesz maszyny do różnych zadań, będzie to dobry wybór. Silnik jest tutaj turbodoładowany, a napęd jest na cztery koła. Warto pamiętać, żeby podczas wybierania pojazdu zorientować się, czy można na rynku znaleźć części do ciągników, które będą pasowały do poszczególnych modeli. Dlaczego? Ponieważ jeśli kupisz ciągnik, do którego części są rzadkie, bo jest to wiekowy model, nie będziesz w stanie naprawiać niektórych awarii, ponieważ możesz nie znaleźć odpowiedniej części zamiennej. Warto zadbać o swój komfort i zaoszczędzić czas, wybierając model, do którego części są łatwo dostępne.

W przypadku tego ciągnika nie ma problemu z częściami na zmianę. Warto wiedzieć, że z łatwością znajdziesz poszczególne elementy zarówno instalacji paliwowej, elektrycznej, jak i części niezbędne do kierowania czy należące do silnika, a to tylko kilka kategorii. Są one dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych i są wśród nich cylinderki hamulcowe, reflektory, wkłady filtrujące, rozruszniki i dziesiątki innych, niezbędnych elementów tego pojazdu.

Ciągnik Zetor 7520

Świetnie sprawdza się również ciągnik Zetor 7520, który posiada wszystkie podstawowe udogodnienia w kabinie i który wyposażono w silnik czterocylindrowy. Jest to ciągnik, który dobrze pracuje pomimo tego, że jego projekt nie jest najnowszy. Co więcej, jeśli potrzebujesz funkcjonalnej i podstawowej maszyny, prezentowany ciągnik będzie idealny tym bardziej że bez problemu znajdziesz do niego części zamienne. Mowa tutaj zarówno o elementach kabiny, jak i silnika czy układu chłodzenia, a to nie wszystko. Przykładowo, do ciągnika Zetor 7520 możesz dokupić pompę wodną, wkład filtru hydraulicznego, uszczelki i łączniki, a także szyby do kabiny.

Zetor Forterra 11741

Ciekawym modelem jest również ciągnik Zetor Forterra 11741 z sześcioma cylindrami i hydrostatycznym układem kierowniczym. Kierowca ma w tym modelu możliwość regulacji kierownicy i może też korzystać z klimatyzacji. Podobnie jak w poprzednich ciągnikach, również do tego pojazdu znajdziesz bez problemu części zamienne. Marka Zetor od wielu lat proponuje rolnikom i hodowcom maszyny i pojazdy na najwyższym poziomie, dlatego szukając dobrego sprzętu, warto pamiętać o tym producencie. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie najlepiej szukać elementów do ciągników, części do traktorów czy do wielu innych pojazdów i maszyn rolniczych, warto szukać w sklepach internetowych, które oferują duży wybór wysokiej jakości produktów.